• ساعت : ۱۴:۴۱:۱۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ 
  • تعداد بازدید : 167
برگزاری دومین جشنواره روز ملی مزرعه برنج با حضور مسئولین كشوری و استانی

برگزاری دومین جشنواره روز ملی مزرعه برنج با حضور مسئولین کشوری و استانی

 

 

صبح روز سه‌شنبه 8 مرداد ماه سال 1398، دومین جشنواره روز ملی مزرعه برنج در سالن اجتماعات مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی رشت برگزار شد. این مراسم با حضور آقایان دکتر زارع سرپرست استانداری گیلان، دکتر کامبیز بازرگان معاون پژوهشی و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس عزیزکریمی مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر مویدی معاون سازمان تحقیقات و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی،  مهندس درجانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، مهندس شهیدی‌فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران، حاج آقا سعیدیان نماینده ولی‌فقیه در سازمان تات، حاج‌آقا وحیدی نژاد نماینده ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان و جمعی از مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و مدیران مراکز تحقیقاتی و اجرایی استان‌های گیلان و مازندران و محققین، مروجین و کشاورزان پیشرو استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و پیشکسوتان عرصه برنج برگزار شد.

در این مراسم که به‌منظور آشنایی شالیکاران استان‌های برنج‌خیز با جدیدترین یافته‌های تحقیقاتی محققین موسسه تحقیقات برنج کشور برگزار شد، خانم دکتر حسینی رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور ضمن خوشامدگویی به حضار مختصری در خصوص فعالیت‌های اخیر موسسه و معرفی ارقام جدید مطالبی را بیان نمود. ایشان با بیان اینکه در برنامه تولید بذر برنج جهش ۴ برابری را در هسته‌های اولیه داشته‌ایم، گفت: همچنین بذر پوشش‌دار برنج در مزرعه کشاورزان آزمایش شده است. وی با بیان اینکه از سلیقه کشاورزان در سال‌های گذشته برای تولید ارقام کم آب بر استفاده‌ شده است، افزود: در تولید ارقام جدید برنج علاوه بر عملکرد، کیفیت محصول نیز بسیار مهم است و ما پس از انجام چند دهه تحقیقات شاهد معرفی ارقامی از برنج هستیم که علاوه بر عملکرد و کیفیت ، مورد پسند  ذائقه ایرانیان نیز قرار گرفته است.وی تصریح کرد: همچنین کلیه ارقامی را که در دهه ۳۰ و ۴۰ کشت می‌شده، احیا کرده‌ایم.

رئیس موسسه تحقیقات برنج در بخش دیگری از صحبت‌های خود به معرفی بسته‌های به زراعی به کشاورزان اشاره کرد و ادامه داد: افزایش درآمد و پایداری آن برای کشاورزان از اهمیت بالایی برخوردار است.وی در پایان با تأکید به اینکه برنامه روز ملی مزرعه سبب اتصال حلقه‌های زنجیره برنج شده است، افزود: همچنین در این برنامه ارقام جدید نیز به کشاورزان معرفی می‌شود.

مهندس علی درجانی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گیلان نیز در این مراسم با بیان  اینکه با وجود سهم یک درصدی گیلان از اراضی کشور، بیش از ٣میلیون و ٥٠٠تن از تولیدات کشاورزی در این استان تولید می‌شود، اظهار کرد: همچنین ٧٥٠هزار تن برنج در گیلان تولید می شود. وی با تاکید به اینکه ٢٣٨هکتار اراضی شالیزاری در گیلان وجود دارد، افزود: در سال گذشته ١٢٠٠تن بذر گواهی شده در بین کشاورزان توزیع شد که در سال 96 این رقم 600 تن بوده است. وی افزود:  امروزه با توجه به شدت گرفتن تحریم‌ها بخش کشاورزی کم‌ترین آسیب را از این بحران دیده‌ و اشتغال کشور هم به این بخش گره خورده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان تصریح کرد: از 238هزار هکتار اراضی گیلان 180هزار هکتار قابلیت تجهیز و نوسازی را دارد که با تأمین اعتبار این کار را انجام خواهیم داد و اکنون مطالعه 15هزار هکتار در دست اجراست. وی با بیان اینکه در سال زراعی جدید کشت کلزا در استان گیلان هشت‌برابر شده است، ادامه داد: در کشت کلزا از 100 هکتار به 900 هکتار رسیده‌ایم و قصد داریم سطح اراضی زیرکشت کلزا را از این رقم هم بالاتر ببریم.

دکتر کامبیز بازرگان معاون پژوهش  و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نیز با بیان اینکه ارتقای تولید از نظر کمی، کیفی و پایداری تولید با در نظر گرفتن خواسته‌های اجزای زنجیره تولید ممکن است، گفت: باید به تولید برنج نگاه سیستمی داشته باشیم و این تنها راه نجات کشاورزی کشور است. وی با تاکید به اینکه روز ملی مزرعه، روز گفتن و شنیدن است، ادامه داد: در این روز باید صدای  کشاورزان را بشنویم. وی تصریح کرد: محصول و رقم معرفی شده زمانی موفق است و به تولید انبوه می‌رسد که کشاورز خوب بکارد و فروشنده در زمینه فروش، فروش خوبی داشته باشد و در نهایت مصرف‌کننده نیز با در نظر گرفتن شرایط برنج را پخت کند. مشارالیه تاکید نمود که  یافته‌های تحقیقاتی زمانی ارزش دارند که تأثیر آن دیده شود. وی ادامه داد: زمانی ارقام خوب معرفی می‌شود؛ اما ذائقه مصرف‌کننده آن را نمی‌پسندد. امروز از افتخارات ما این است که ارقامی را معرفی می‌کنیم که ذائقه مصرف‌کنندگان آن‌ها را می‌پسندد.

سپس با حضور آقای دکتر زارع سرپرست استانداری گیلان از دو رقم «آنام» و «تیسا» که از ارقام برنج با کیفیت مطلوب هستند رونمایی شد. در ادامه حضار با هوشمندسازی کشت برنج آشنا شدند و کیفیت پخت ارقام معرفی شده مورد آزمون قرار گرفت. لازم به ذکر است در مراسم امسال علاوه بر ده‌ها تن از کشاورزان پیشرو و مروجان استان‌های برنج‌خیز، 12 نفر از محققین و کشاورزان کشورهای عراق و آذربایجان نیز حضور داشتند.

بازدید از مزارع تحقیقاتی و لاین‌های در دست معرفی، جشنواره پخت ارقام و نمایشگاه دستاوردهای تحقیقاتی و صنایع وابسته از برنامه‌های دیگر این روز بود.

 

موسسه تحقیقات برنج کشور

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0