• ساعت : ۱۳:۱۷:۴۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ 
  • تعداد بازدید : 76
    /  6
نشست پژوهشی كارگروه ویژه طرح ملی خشكه‌كاری برنج

نشست پژوهشی کارگروه ویژه طرح ملی خشکه‌کاری برنج

صبح روز چهارشنبه 13 شهریور ماه 1398، در راستای انجام طرح ملی خشکه‌کاری برنج در کشور، نشست پژوهشی در استان گلستان برگزار شد. در این نشست که با حضور رییس موسسه تحقیقات برنج کشور سرکار خانم دکتر حسینی، رییس موسسه تحقیقات فنی و مهندسی جناب آقای دکتر عباسی، روسای مراکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان و خوزستان آقای دکتر فرجی و آقای دکتر گیلانی، محققان و اعضای هیات علمی موسسات گیاهپزشکی و خاک و آب به همراه معاونین و اعضای هیات علمی موسسه تحقیقات برنج کشور برگزار شد، از پروژه‌های به‌زراعی و به‌نژادی در زمینه خشکه‌کاری در استان گلستان بازدید و در قالب روز ملی مزرعه به بحث و بررسی جزئیات پروژه‌ها پرداختند.

به نظر می‌رسد با غربال ارقام زودرس، لاین‌های هوازی، تغییر سیستم کشت و استفاده از روش‌های نوین آبیاری به همراه بسته کامل به‌زراعی جهت تغذیه خاک، گیاه و کنترل علف‌های هرز، آفات و بیماری‌ها بتوان بسته‌های به‌زراعی و به‌نژادی را ارایه داد. لازم به ذکر است هدف از انجام این طرح به هیچ وجه توسعه کشت برنج در استان گلستان نبوده و صرفا هدف ارزیابی امکان خشکه‌کاری مطابق با مصوبه هیات وزیران (کشت برنج مشروط به مصرف حداکثر 7000 متر مکعب آب در هکتار) می‌باشد.

طی سه ماه آینده گزارش کامل پروژه‌های مرتبط استان گلستان ارائه خواهد شد، امید است گزارش کامل این پروژه‌ها اطلاعات دقیقی از خشکه‌کاری در استان گلستان را ارائه کند.

روابط عمومی موسسه تحقیقات برنج کشور

 

امتیاز :  ۴/۵۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0